Dog Eye and Ear Care

Filter & sort

Price Brands
Filter

Dental Care: 6 items

Canosept Dental Care Set for Dogs

Canosept Dental Care Set for Dogs

  • 1 x Finger brush
  • 1 x 3-head toothbrush
  • 1 x Dental Gel toothpaste
£23.00

Delivery by October 13

Canosept Dental Care Finger Pads for Dogs

Canosept Dental Care Finger Pads for Dogs, 50 pieces

  • Simple cleaning
  • For the entire dog's teeth
  • Convenient for travelling
£13.36 £14.85 (£0.27 / pc)

Delivery by October 13

Canosept Dental Care Spray for Dogs

Canosept Dental Care Spray for Dogs, 100 ml

  • Easy dog tooth cleaning
  • Helps combat bad breath
  • Simple to use
£13.36 £14.85 (£133.60 / l)

Delivery by October 13

Canosept 3-Head Toothbrush for Dogs

Canosept 3-​Head Toothbrush for Dogs

  • Easy to use
  • With ergonomic handle
  • Recommended by veterinarians
£9.69 £10.77

Delivery by October 13

Canosept Dental Care Finger Brushes for Dogs

Canosept Dental Care Finger Brushes for Dogs, 3 pieces

  • Ideal for acclimatisation
  • For gentle oral hygiene
  • Reusable
£13.45 £13.46 (£4.48 / pc)

Delivery by October 13

Canosept Dental Gel Toothpaste for Dogs

Canosept Dental Gel Toothpaste for Dogs, 100 g

  • With mint for fresh breath
  • No added sugar, fluoride & xylitol
  • Recommended by veterinarians
£13.45 £13.46 (£134.50 / kg)

Delivery by October 28